1 بورس را کجاها دیدیم و شنیدیم؟

مطمئناً شما هم بارها در اخبار تلویزیون یا رادیو شنیده اید که شاخص بورس به میزان فلان واحد رشد یا افت را تجربه داشته.

 یا هنگام مشاهده ی فیلم ها به صحنه هایی بر خورده اید که افراد در سالنی بزرگ نشسته و در حال تماشای صفحه بزرگی هستند که اعداد و کلمات مختلف و نا مفهوم بالا و پایین می شوند مثلاً خساپا ۱۲۵*۲%+ یا سمگا ۳۲ * ۲%
یا افرادی که پشت صفحه ی کامپیوتر یا لپ تاپ یا گوشی تلفن همراه خودشان غرق در تماشا و بالا و پایین کردن این عبارات و اعداد نامفهوم هستند.
 واقعاً این ها چه چیزهایی هستند؟
 این که نه فیلم سینمایی یا سخنرانی یا تئاتر موزیکال هست که دارای جذابیت باشد!

 پس چگونه همه را در خود غوطه و کرده است؟
 در جواب به یک کلمه می رسیم
سرمایه گذاری در بازار بورس
واژه‌ای که در هر کشوری به یک شکل ترجمه می‌شود مثل هزاران کلمه معادل دیگر مثل آب-واتر-ماء…
اما مفهوم در همه جا یکسان است، اگر قصد آشنایی با یک کسب و کار جهانی و دیدن راه و چاهش هستید، از ابتدا تا انتهای دوره “سی گام آشنایی با بورس با ما همراه باشید.

 ما شما را به تماشای یک فیلم موزیکال با سازهای زهی دعوت می کنیم، از همین حالا تیتراژ به پایان رسید و پلان اول مورد نمایش قرار می گیرد.
با ما همراه باشید:

بورس برای تمامی کسانی که به دنبال شغل دوم و یا سرمایه گذاری در یک فضا با بازدهی بالا میگردند بسیار مناسب است.

بورس برای افراد زیادی شغل دوم و درآمد اول است.

در حال حاضر تمامی کشور هایی که اقتصاد پیشرفته ای دارند، دارای بورس هستند و بخش عمده ای از جمعیت آن کشور نیز در آن مشغول فعالیت و سرمایه گذاری هستند، مثل کشور امریکا که در حال حاضر نزدیک به 98% از مردم کشورش سهامدار بازار بورس امریکا هستند.

نگرش به بورس در ایران منفی است و افراد فکر می کنند که بورس ریسک بالایی دارد و ممکن است یک روزه سرمایه گذار را بدبخت کند و تمام سرمایه اش از بین برود.

ولی این نگاه کاملا اشتباه است مخصوصا برای بازار ایران که دارای محدودیت دامنه نوسان می باشد.

یعنی هیچ سهمی در بورس و فرابورس ایران بیشتر از پنج درصد در روز نمی تواند صعود یا سقوط کند.
پس دلیل شایع و محبوب شدن بورس این است.

بورس بهترین محرک برای اقتصاد کشور و تولید کالا و ارائه ی خدماتی غیر از اقتصاد نفت محور است، زیرا تعداد بی شماری از شرکت های کشور در داخل بازار بورس در حال فعالیت هستند که رشد و حال خوش این شرکت ها باعث حال خوش اقتصاد کشور میباشد.

در حال حاضر دماسنج اقتصاد هر کشور بورس آن است و میتوان از رونق داشتن بورس هر کشوری به این نتیجه رسید که وضعیت اقتصادی آن ها هم خوب است.

بورس مناسب کسانی است که پول دارند اما مهارت یا تخصص خاصی در شروع یک کسب و کار جدید ندارند.

که باعث می شود مردم پول خود را به متخصص ها بسپارند تا آن ها باعث رونق کارخانه هایشان شوند و سرمایه گذاران هم علاوه بر حس خوب موثر بودن در چرخه ی اقتصادی یک شرکت باعث کسب سود و رشد پولشان شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *