سری مقالات 30 گام آشنایی با بورس

30 گام آشنایی با بورس بورس برای تمامی کسانی که به دنبال شغل دوم و

30 گام آشنایی با بورس

بورس برای تمامی کسانی که به دنبال شغل دوم و یا سرمایه گذاری در یک فضا با بازدهی بالا میگردند بسیار مناسب است.

بورس برای افراد زیادی شغل دوم و درآمد اول است.

در حال حاضر تمامی کشور هایی که اقتصاد پیشرفته ای دارند، دارای بورس هستند و بخش عمده ای از جمعیت آن کشور نیز در آن مشغول فعالیت و سرمایه گذاری هستند، مثل کشور امریکا که در حال حاضر نزدیک به 98% از مردم کشورش سهامدار بازار بورس امریکا هستند.

نگرش به بورس در ایران منفی است و افراد فکر می کنند که بورس ریسک بالایی دارد و ممکن است یک روزه سرمایه گذار را بدبخت کند و تمام سرمایه اش از بین برود.

ولی این نگاه کاملا اشتباه است مخصوصا برای بازار ایران که دارای محدودیت دامنه نوسان می باشد.

یعنی هیچ سهمی در بورس و فرابورس ایران بیشتر از پنج درصد در روز نمی تواند صعود یا سقوط کند.
پس دلیل شایع و محبوب شدن بورس این است.

بورس بهترین محرک برای اقتصاد کشور و تولید کالا و ارائه ی خدماتی غیر از اقتصاد نفت محور است، زیرا تعداد بی شماری از شرکت های کشور در داخل بازار بورس در حال فعالیت هستند که رشد و حال خوش این شرکت ها باعث حال خوش اقتصاد کشور میباشد.

در حال حاضر دماسنج اقتصاد هر کشور بورس آن است و میتوان از رونق داشتن بورس هر کشوری به این نتیجه رسید که وضعیت اقتصادی آن ها هم خوب است.

بورس مناسب کسانی است که پول دارند اما مهارت یا تخصص خاصی در شروع یک کسب و کار جدید ندارند.

که باعث می شود مردم پول خود را به متخصص ها بسپارند تا آن ها باعث رونق کارخانه هایشان شوند و سرمایه گذاران هم علاوه بر حس خوب موثر بودن در چرخه ی اقتصادی یک شرکت باعث کسب سود و رشد پولشان شوند.

در این مطلب از سری مقالات 30 گام آشنایی با بورس، ما شما را مثل فردی میدانیم که هیچ پیش ضمینه ای از این بازار ندارد اما علاقه مند به آشنایی با بازار بورس است.
ما در 30 گام با شما همراه خواهیم بود تا شمارا با چگونگی این بازار،نحوه ورود،قوانین و اصطلاحات کاربردی آن آشنا می کنیم تا در پایان این مقالات به درک کلی از بازار بورس و طریقه فعالیت در آن برسید و دست به کار شوید تا شما هم به عضوی فعال در این بازار تبدیل شده و از در یای بازار بورس ماهی ها و سود های خوبی را شکار کنید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *