2 چرا باید با ارز های دیجیتال آشنا شویم؟

این روز های زندگی و تکنولوژی به جایی رسیده که دیگر نیازی نیست برای انجام خیلی از موارد به خودمان زحمت گذشته و نسل های قبل را بدهیم.

شاید برای نسل جدید، دیگر در صف گاز یا کوپن شکر و قند ایستادن کار عجیبی باشد. چون فقط کافیست در خان شیر گاز را باز کنند و به راحتی گاز و گرمایش در خانه شان جریان پیدا کند.

یا زمانی که نیاز به شکر داشته باشیم دیگر نیازی نیست منتظر گرفتن کوپن یا صف باشیم. و به راحتی میتوانیم با مراجعه با سوپر مارکت آن ها را تهیه کنیم.

این داستان حالا به ارز های دیجیتال هم رسیده. تا دیگر نیازی نباشد برای انتقال پول به یک جای دیگری از جهان، نه با مراجعه به صرافی ها یا بانک ها یا صفارت همان کشور مقصد!
بلکه تنها با چند کلیک و پشت سیستم کامپیوتر خود و گوشی موبایل خود و تنها با یک اینترنت کار های مختلف و تجارت های جهانی را انجام دهیم.

احتمالاً تا به امروز واژگان گوناگونی مانند ارز دیجیتال، ارز مجازی، رمزارز، ارز رمزپایه و یا ارز رمزنگاری‎شده به گوشتان خورده است. در ابتدا باید بگوییم تمام این کلمات برگردان انگلیسی یک واژه است و همه‌ی این عبارت‌ها، بازگو کننده‌ی یک مفهوم بوده و آن همان کریپتوکارنسی (Cryptocurrency) است.

این واژه انگلیسی از دو عبارت کریپتو (crypto‌) به‌معنای رمز و کارنسی (currency) به‌معنای ارز تشکیل‌شده‌است. طی سال‌های اخیر، رمزارزها به یکی از مهم‌ترین مباحث مالی، اقتصادی و تکنولوژی در دنیا تبدیل شده‌اند و کارشناسان و متخصصان متعددی بر‌این باورند که ارز‌های دیجیتال، بخش جدانشدنی از آینده بشریت به‌حساب می‌آیند و قطعاً در سال‌های آتی، شاهد نفوذ این ارز‌ها به بازار‌های معتبر جهانی خواهیم بود.

کریپتوکارنسی یا همان ارز‌های دیجیتال همانطورکه از نامشان هم مشخص است با ارز‌های بانکی (فیات) که امروزه می‌شناسیم متفاوت هستند و به‌صورت دیتا‌های دیجیتال مبادله شوند. رمزارزها در چند سال اخیر فراز و نشیب‌های فراوانی را پشت سر گذاشته‌اند و این موضوع افراد بیشتری را در سراسر دنیا به سرمایه‌گذاری در این حوزه علاقمند کرده است.
دلیل لزوم استفاده از ارز های دیجیتال به دلیل سهولت در انجام کار هاست و مخصوصا کار های مالی و نقل و انتقال آن ها و همینطور سرمایه گذاری روی آن ها!

چون در سال های گذشته ارز های دیجیتال به یک شناخت و محبوبیت جهانی رسیدند و باعث رشد افسانه ای آن ها شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *